1.12.2012, sobota

První závodní den

Jsem v Americe! Snídáme v McDonaldu. Při příjezdu na Pelican ostatní vykřikují nadšením nad tím lesklým ledem na jezeře. Nějak se mi to nezdá. Přece se nemohl přes noc ještě více vyhladit. Jdu hned rovnou na led. Je to voda! Celé jezero pokrývá souvislá vrstvička asi jednoho centimetru vody.


Jinak ale led příliš neutrpěl, bude se závodit. Rozdělujeme se do dvou skupin, každý podle svého uvážení. Hlásím se do té lepší, i kdybych v ní měl být poslední.

Tim s Mikem, se kterými jsme spolu trénovali a byli stejně rychlí, jdou do té druhé. Za den se oběma skupinám podaří odjet 4 závody. V prvních dvou se mi nedaří vůbec, vítr je pro mne příliš slabý a nejde mi to. Po dobrém startu se zpravidla držím v půlce startovního pole, ale postupně se propadám a do cíle dojíždím mezi posledními. Ve skupině je nás 25. No, mám, co jsem chtěl. V posledních dvou závodech ale vítr trochu sílí, a snad jsem i vyladil trim. Dojíždím na 19. místě. A vzápětí na 16., což mi dost zvedá náladu.


Nakonec jsme ani nebyli tak promočení, voda se postupně vsákla. Celý den bylo ale nad nulou a led se postupně ztenčuje. Kdoví jak to bude zítra…