2.12.2012, neděle

Nedělní závod.

Ráno všechno balíme, do hotelu se vracet nebudeme. Na závodiště nijak nespěcháme, nad prérií se všude povaluje mlha, ve které se na led nedá. Přes noc ale jako zázrakem mrzlo a ještě i teď, po snídani, je stále pod nulou. Měl jsem včera trochu strach, že se k lodím ponechaným na ledu ani nedostaneme.

Strojíme lodě a sotva se mlha zvedne, vyrážíme do závodu. Led je malinko hrbolatější než včera, ale pořád je to tvrdý černý led bez vody. Nemáme moc času, odpoledne se má teplota vyšplhat až na 10 stupňů a to může už být na ledu nebezpečno. Před startem pozoruji metanové bubliny pod ledem. V některých místech jsou dost rozsáhlé. Nemám s sebou vrtáček ani sirky. Ale no tak, nejsem tady přece kvůli bublinám, o těch více zde.


Podaří se nám odjet tři rozjížďky. V poslední z nich už je led měkčí, mám promočené boty. Vítr postupně sílí, led ale rychle měkne. Podaří se mi jednou 16. místo, a pak už je to horší. Celkově jsem ale spokojen. Podařilo se nám všechny tři dny závodit, a to není běžné. Končím na 23. místě ve zlaté skupině. Můj hostitel Daniel je na 18. místě. Frankie se umisťuje v Ice Opti na 3. místě a k tomu přidává i 6. místo v DN dospělých ve stříbrné skupině! Mládí vpřed! Jezero Pelican je zalité sluncem a pomalu se vylidňuje. Snad zase někdy příště…

výsledky