29.11.2012, čtvrtek

Příprava

Včera jsem padl brzy večer do postele. Ještě jsem se nesrovnal s časovým posunem. Zato ale bylo snadné vstát v pět hodin ráno. Vyrážíme s Danielem na jeho triatlonový plavecký trénink. Pravda, naposled jsem plaval na letní dovolené a jejich intervalový trénink je jiná soda. Dal mi opravdu zabrat. Po třech intervalových kilometrech za hodinu a něco vylézám z bazénu – bez cizí pomoci.  A odcházím po svých, na což jsem patřičně hrdý. Ovšem notně při tom pletu nohama.

Zbytek dne trávíme v dílně přípravou bruslí, ráhen a dalšího vybavení. V jednu chvíli se v dílně vyskytuje 6 lidí a všichni v plné práci. Definitivně se utvrzuji v tom, že jsou to stejní blázni jako u nás. Tolik práce pro takovou malou chvilku na ledu.

Odpoledne svištíme pro vlek, ve kterém se celý ten cirkus převáží. Stavujeme se pro něj u Wese. Wes má totiž obrovitánskou stodolu a jeho kamarádi si u něj nechávají svoje hračky. Prolézám ji celou a chrochtám nadšením. Tři katamarány A-class, dva katamarány F18, asi čtyři lední jachty, kola, motorky… Daniel a Wes se mi smějí a ptají se, kdy se přestěhuji do Madisonu.

Pozdě odpoledne je všechno připraveno, zabaleno, naloženo do vleku. Vyrážíme na sever za ledem. Čeká nás sedm hodin jízdy. Naším cílem je Lake Pelican ve státě Minesotta.