14.11.2012 Setkání F20 Predátora a Eome 35

Vyrazil jsem na Lipno sám, bez toho, že bych se s někým domlouval. Zdálo se, že bude trochu foukat. Šedivé počasí posledních dní ustoupilo. Při příjezdu na Lipno mě vítala rozčeřená hladina zalitá slunce. Osm stupňů nad nulou, skoro teplotní rekord týdne.

Nastrojil jsem Predátora, oblíknul jsem si úplně všechny věci, které vlastním. Sice jsem se skoro nemohl hnout, ale bylo mi teplo. Nad jezerem slabý inverzní opar, který se zcela nerozplynul ani do večera. Ve vzduchu je cítit sníh. Sotva jsem vytáhl genakr, zahlédl jsem v dálce proti nízkému ostrému slunci vysoký stěžeň. No super, to musí být Jonáš na Eome 35!

A taky že byl. Chvíli jsme jezdili vedle sebe a pak mi Jonáš na palubu přendal kamarádku Kamu. A že máme vyfotit Eome 35 z Predatora.

Kama byla řádně navlečená, to jo, ale na hory, ne na vodu. Obličej měla schovaný za objektivem, na hlavě kulicha, ani nevím, jak vlastně vypadá. Stíhali jsme Eome a pomalu prostě jet nešlo. Když pak Kama visela po jednom z poryvů z trampolíny hlavou dolů, zakleslá jednou nohou za popruh a v obou rukou svírala svůj drahocenný foťák, došlo mi, že to není jen tak obyčejná slečinka. Mám dojem, že při tom pořád fotila. Nakonec byli ale foťák i Kama tak mokří, že museli zpět na Eome 35. Později jsem viděl její fotky a myslím, že se moc povedly. Podzimní atmosféru zachytily dokonale. Posuďte sami.

Až Facebooku jsem zjistil, že Kama je drsná horská bikerka. Ani na kole jí není moc vidět do obličeje! A tak se z nenápadného dne stalo nádherné zakončení sezóny na „měkké vodě“, jak říkají američtí lední jachtaři.
Fotogalerie