čtvrtek 21.1.2016

Česká výprava vjíždí na trajekt Rostock - Trelleborg

„No dobře, v klidu dobrousím ty brusle – ještě tak hodinu – a pak se půjdu domů vyspat na tu cestu.“ To jsem si říkal ve čtvrtek 21.1. odpoledne, když mi v kapse na telefonu pípnulo oznámení od komodora ledních jachtařů, že se letošní mistrovství světa a Evropy koná ve Švédsku. Po pár hodinách ale bylo všechno jinak. Seděl jsem v autě a s vlekem plně naloženým DN stěžni Compotech, dvěma komplety lední jachty a spoustou dalších nezbytných věcí nutných pro takový podnik jsem mířil na sever. Přidám se do konvoje české výpravy, která hodlá vyjet už dnes v noci. Jedině s ní a s pomocí dalších řidičů budu schopen jet non-stop přes noc a stihnout ranní trajekt z Rostocku do Trelleborgu. A v pátek večer budeme na místě. Letos je naším cílem jezero Glan poblíž města Norrköping.

MS DN 2016, svarovani bCesta proběhla bez problému, snad až na jedno malé svařování části vleku výpravy ze Starých Splavů. Chlapce tato závada nijak nezaskočila, prostě vytáhli z auta svářečku a na místě vlek opravili. Já to celé zrovna prospal. V mém autě jsem totiž provedl spací úpravu, kdy jeden může pohodlně spát za jízdy a druhý šofér řídí. V našem případě to byl Martin Vacula. Dají se tak urazit ohromné vzdálenosti.

Do hotelu v Norrköpingu se dostáváme okolo 23 hodiny po 20 hodinové cestě. Na nic jiného než na spánek už nemáme pomyšlení. Uvidíme, co bude zítra…