Pondělí 3.3.2014

Jediné povyražení dneZprávou dne je zrušení včerejší rozjížďky. Byl podán protest, že se odjela při velmi špatné viditelnosti. Protestní komise skutečně rozjížďku skupiny C zrušila. Takže začínáme znovu.  Pro Vojtu i Romana je to zpráva dobrá, rozhodně si chtějí oba kvalifikaci zkusit ještě jednou. Vyrážíme do přístavu. Fouká silný vítr 8-10 m/s. Na skipper meetingu v 9:00 se však vše odkládá na 11 hodinu.  Nic nerozbalujeme a vracíme se do naší chaty.

Na skipper meeetingu v 11:00 nám Stan Macur oznamuje, že pro dnešek se závodění končí. Mlha zhoustla a v takovém počasí nelze závodit. Máme led, máme vítr, ale je tu něco navíc…vtipkuje Jarker z Finska. Všude okolo nás je olověný nimbostratus. Přesně tak si představuju počasí pro sebevraždu.

My to ovšem bereme optimisticky, vracíme se znovu na naši základnu a znovu ladíme naše vybavení, dobrušujeme brusle, vyspravujeme ráhna, probíráme taktiku. Na zítra je hlášeno jasno až polojasno, v noci dokonce mráz. Na ledu už byla jen voda, pokud zmrzne, bude to zítra mazec.

Uvidíme, co bude zítra.