Ráno v 9:00 jsme se shromáždili v marině na skipper meetingu. Od včerejška přibylo na ledu dalších 5 cm sněhu a ledová plocha jezera Niegocin se pro nás stala naprosto nepoužitelnou. Je vydán pokyn vše zabalit a počkat do 12 hodin.

Rozebíráme lodě, pracně skládáme naše věci do auta. Stěžně a lodě je nutné řádně zajistit na střeše. To je ta snažší část, pak přijde na řadu balení v hotelu. Tři chlapi v malém pokoji, plno věcí na sušení, nějaké to jídlo, málo místa, všude se něco válí. Myslím, že pro paní uklízečku jsme nejméně oblíbený pokoj. Platíme za hotel a jedeme do hlavního stanu. Tam je ale opět vše jinak.

Na základě nejnovějších informací Švédsko ani Estonsko už nejsou opravdové alternativy. Ve Švédsku je led, ale špatná větrná předpověď a taky tam má přijít sníh. Navíc se tam většině lidí nechce. V Estonsku je nový černý led na Baltu, je však pouze 10 cm silný. Pro tak velkou regatu, jakou máme my, je to málo. Zbývají tedy už jen dvě možnosti. Soutěž ukončit nebo se přesunout na jezero Semianówka na běloruské hranici.  Je to od nás asi 250 km na jihovýchod, ve středu chráněné zubří rezervace.

Máme tedy chvilku na procházku Gižyckem, nakupujeme nějaké malé dárky domů. Město se rychle mění. Byl jsem tu na letní dovolené asi před třemi lety. Je vidět hodně nových domů, všude se něco opravuje. V létě je Gižycko velice rušným rekreačním místem. Je to jedno z hlavních center Mazurských jezer.

V pět večer jsme zpátky v hlavním stanu. Je totiž ohlášena přednáška Karola Jablonského. Téma zní: Jak trimovat lední jachtu. To si nedá nikdo ujít a veliká jednací místnost je zcela zaplněná.  Spoluřečníkem Tomek Zakrzewski, loňský a letošní mistr světa. Přednáška byla zajímavá a inspirující. Hned na ni navázala společná večeře všech ledních jachtařů. Jídlo bylo vynikající a pití taky. však jsme si to řádně užili. Hlavně s rakouskými a finskými jachtaři. Myslím, že mají velice podobnou náturu jako my. Do postele jsme se dostali hodně pozdě, takže jsem nestihl nic napsat. Udělám to co nejdříve, až mě přestane bolet hlava. Nevím, co to do toho polského piva dávají.

PS.: Protože můj protest byl uznán a čtvrtá rozjížďka skupiny B byla anulována, přikládám aktualizované výsledky. Oba jsme s Liborem notně poskočili vpřed. Libor je tedy na po prvním závodním dni na 17. místě a já dokonce na čtvrtém.