Svítí slunce a okolo našich lodí, včera zde prvních a osamělých, se míhá dalších 50 jachet. Dneska tedy bude veselo. Přemísťujeme auto do jiné části maríny, také naše lodě budemem muset přemístit jinam. Bráníme totiž v nájezdu záchranářskému vznášedlu místní záchranné služby. Nakládáme všemožné brusle a odjíždíme postupně na jezero. Trénink se bude odehrávat na opačném konci jezera.  Přejíždíme dvě trhliny, nebo spíše nízké ledové bariéry směrem k Rydzevu. Tam už je velké hejno ledních jachet. Kupodivu nikde žádná návětrná bóje. Vztyčujeme tedy bójku Compotech, celý den fungovala bezvadně pro všechny přítomné.

Jezdíme jednokolové tréninkové závody. Každou chvíli někdo vymění brusle nebo upraví nastavení lodě, abychom z nich s Vojtou a Liborem dostali maximum. Já osobně jsem vyzkoušel 4 různé páry bruslí a nakonec překvapivě u mne vyhrávají tzv. hardoxy z běžné a velmi levné oceli. Nechávám je pak až do konce dne. Celkem trávíme asi 6 hodin na ledu. Vojta vidí i pár nehod, jednu zlomenou přední brusli, jedno převrácení. Já jsem si nevšimnul ničeho.

Večer v hotelu potkáváme Piotra Burcziňkého, legendu ledního jachtingu. Letos je to jeho 51. sezóna. Ptáme se na spoustu věcí, donesu rychle dvoje brusle, proměřuje je a pak dostáváme skoro hodinovou přednášku o bruslích. K nezaplacení. Vojtovi nové korpusy velice pochválil. A taky ocel našich bruslí z hardoxu. Jdeme spát, uvidíme, co bude zítra.