Už při ranním procitnutí bylo slyšet, jak silný vítr lomcuje okny. Ze střech okolních chalup zmizel sníh. Jdeme na snídani a v devět jsme se všemi ostatními na ledové ploše jezera Semionowka. Stan Macur vyhlašuje konec regaty. Důvodem je silný vítr. Fouká 12 m/s, v nárazech jistě 15 m/s. Vítr vytvořil závěje až 30 cm hluboké. V takových podmínkách se nedá téměř jezdit, natož závodit. Jedině Karol to zkusil. Včera si nejspíš příliš mnoho lidí, včetně nás, přálo silnější vítr. Přání byla splněna, ale…Tak to je, když se snažíte vyhovět všem, že?

Takže nezbývá než sbalit v tom silném větru vše na zpáteční cestu. V nedalekém jachtařském hostinci pak proběhne vyhlášení vítězů a Mistrovství Evropy v ledním jachtinku pro rok 2013 je slavnostně ukončeno. Vítězem se stává Karol Jablonski, fenomenální jachtař, který si zde počínal velmi suverénně. Kromě jednoho zaváhání vyhrál všechny rozjížďky.

Naše česká účast nešla přehlédnout, oba jsme s Liborem poprvé startovali ve skupině B a dá se říct, že jsme se v ní pevně usadili pro tento a příští rok. Libor v ní skončil na 13. místě, já na osmém. Myslím, že i Vojta byl docela spokojen se svým 34. místem ve skupině C. Každá takováto ohromná regata je zkušeností k nezaplacení. Byl to silný impuls pro další snažení. Uvidíme, jaké to bude příští rok, kdy nás čeká mistrovství světa a Evropy 2014 v Polsku.

Děkujeme všichni našim fandům za jejich vzkazy a podporu. Tak zase za rok nashledanou.