Ráno vstáváme do slunečného dne. Venku je minus 6 stupňů a žádný vítr. Po příjezdu na závodiště připravíme lodě a čekáme na vítr. Jako už mnohokrát. Včerejší předpověď na 5 m/s se nějak nechce naplnit. Nakonec se trochu rozfouká. Na start jde nejdříve skupina B. Zopakujeme si čtvrtou rozjížďku, která byla na Niegocinu anulována po mém protestu. Libor si stěžuje, že mu nejedou brusle. Jsme už na startu a nedá se nic dělat. Vyrážíme, start mám dobrý, držím se spíše v přední části startovního pole. Přední jezdci mi pomalu odjíždějí. Vítr během rozjížďky velice slábne. Snažím se udržet alespoň tam, kde jsem. Vůbec nevím, na kterém místě jsem skončil. Rozestupy mezi závodníky byly veliké díky slabému větru. Odhadoval jsem to na 20. místo. Až teprve Jerker (L 371) z Finska mi vítězoslavně oznamuje, že jsem na 9. místě. Vítězoslavně proto, že on je na 7. místě, tedy přede mnou. V tu chvíli mi to vůbec nevadí. Liborovi se nedařilo a dojel na 35. místě. Jakoby mu ty první rozjížďky dne nějak nešly.

Vojta taky vyráží do boje, ale jejich rozjížďku ruší po prvním kole, není dost větru. Jede tedy skupina A potom znovu Vojtova skupina C. Vojta se umisťuje na 24. místě. Je to zatím jeho nejlepší výsledek.

Před další rozjížďkou se snažíme s Liborem otestovat jiné brusle. Libor zkouší vkládané brusle, sněhovky mu nějak nejedou. Při obratu ale ztrácí. Já si beru taky jiné brusle, tenčí. Zdá se mi, že Liborova loď už jede rychle dost, trochu rychleji než moje. To už ale musíme na další start. Vítr zesílil, asi 4-5 m/s, vypadá to nadějně. Vyrážíme, start opět velmi dobrý, ujíždím sousedům okolo mne. Držím se dvě celá kola na 5. místě a Libor je přede mnou, střídá se na 1.-3. místě. Bohužel já jsem v třetím kole uvízl v jedné namrzlé sněhové závěji. Vítr na chvíli zeslábnul natolik, že jsem musel dokonce vyskočit z lodě a roztlačit ji. Kousek ode mne foukalo vesele dál a tak mne kvůli tomu předjely 4 lodě. Dojíždím opět na 9. místě. Libor dojel na výborném 2. místě. Já jsem ale rozčarovaný, že jsem ztratil tu pátou pozici. Člověk je nevděčný tvor. Co bych loni dal za takové umístění ve skupině B!

Na řadě je zase Vojta, během jeho závodu je vítr velice proměnlivý slábne a pak trochu zesiluje. Vojtovi to vůbec nejede a tak ji nedokončí.

Před poslední rozjížďkou ještě s Liborem znovu testujeme. Měním brusle, dvakrát změkčuji nastavení stěžně na bočních vantech. Po úpravách se mi zdá tentokrát moje loď rychlejší než Liborova. Při našem testování pořád hezky fouká, takže se těšíme, že to všem ukážeme. A už jsme zase na startu. Hlavní rozhodčí Stan Macur znovu mávne svým startovním praporem a 50 borců za mohutného jekotu kamarádů roztlačuje své jachty. Vítr však brzy slábne a obě naše lodě zpomalují. Já se držím na 9-11. místě, ale jen asi jedno kolo. Libor je za mnou o 5-10 míst. Postupně, jak vítr čím dál více slábne,  ztrácím postavení. Moje loď ve zmrzlých návějích několikrát zastavuje. Závod už dávno není regulérní, vítr se velice mění a většina lidí musí běhat. Nedá se však nic dělat. Kousek před cílem mě Libor dohání a předjíždí. Na mém křídle ale nefouká a nemůžu nic dělat. Libor dojel na 16. místě a já na 17. místě. No, třeba to napravíme zítra. Já jsem se oproti poslednímu stavu celkově zhoršil, Libor zase zlepšil. Vojta si trochu pohoršil. Předpověď na zítra se změnila, má přijít něco jako blizzard. No, uvidíme, co bude zítra.

Výsledky po druhém závodním dnu

V. Ptašnik, CZ 112, skupina B, 8. místo (4., 8., 15., 9., 9., [17])
L. Vacula, CZ 97, skupina B, 13. místo, ([41]., 11., 5., 35., 2., 16)
V. Komárek, CZ 113, skupina C, 34. místo, (29., 35., 39., 24., [45./DNF])

Celkové výsledky po druhém dnu