Na závodiště jsem vyrazil jako první. Nádherný, jasný a slunný den, teplota -10 stupňů. V noci muselo pořádně mrznout. Cestou doháním Jakubovo auto. Proč neparkují v jachtklubu? Jakub má totiž obytnou dodávku i s kuchyňskou linkou, topením a vodovodem. Obvykle parkují přímo na závodišti, kde jsou napojeni na elektrický proud. Když jsme na místě. Jakub mi vypráví, jak jim v noci došel plyn na topení. Teplota v autě klesla na -7 stupňů. Jakub je celý rudý a pokašlává.. No, zlatý hotel.

S větrem to ale dnes nevypadá moc dobře, trochu sice fouká, ale odpoledne má slábnout. Protože začínáme dnes ráno naší skupinou C. Pospícháme na místo startu. Kvůli slabému větru se tam dostáváme na poslední chvíli, start stíháme akorát. Startujeme z pozic daných výsledky ve včerejší rozjížďce. Já stojím na pozici č. 2, včera se mi dařilo. Zrovna tak i Liborovi, stojí vedle mne na 4. pozici. Jabub je na 10. pozici. Včera vítr zesílil a pěkně nám to jelo. Trenérovi se to moc líbilo, všechny české lodě ve skupině C v první desítce. Dnes mám před startem špatný pocit, myslím, že nám to nepojede a do čela se dostanou lehčí jezdci.

Rozjížďku dojíždíme v pořadí Jakub 10. místo, já na 25. místě a Libor na 28. místě. Moje obavy se vyplnily. Po nás startuje Martin Vacula ve skupině B a dojíždí na 40. místě. Jdeme do další rozjíždky, vítr je ještě slabší než v první. Po prvním kole jsem hodně vzadu, protože vítr stále slábne, začíná se běhat. Pokud rychlost lodi klesne pod určitou mez, kdy začne hrát velkou roli tření a odpor lodě, loď zastaví. Než se tak stane, je možné z ní vystoupit a znovu jí udělit rychlost pořádným rozběhem. Nesmí se však běžet proti větru při stoupačce nebo po větru při zaďáku. Začínám být naštvaný na rozhodčí, že nás vůbec pustili na trať. Když už běžet, tak pořádně. Jsem hodně vzadu a běháním se dostávám skoro do první desítky. Nakonec je rozjížďka stejně zrušena, takže je to k ničemu. Ale takový vyběhaný výsledek by mě stejně netěšil.

Rozhodčí nás posílají do dalšího závodu, praporky se sotva hýbou. Šouráme se celou dobu, mrzneme v lodích. Dělám co můžu, ale nejde to. Prostě katastrofa. Jakub dojíždí na 35. místě, já na 37. místě a Libor závod ani nedokončil. Jsem pěkně naštvaný, ale takový je sport. Libor prohlásil, že je to pro něj škrtací den. Po každém pátém závodu se totiž ten nejhorší škrtá. Jakub si nijak zvlášť nestěžuje, ale já to nějak nemůžu přenést přes srdce. Až mě za to trenér kárá. No dobře, ale stejně…

Martinovi Vaculovi druhou rozjížďku taky ruší. Takže se všichni vracíme zpět a máme dost velký problém se dostat do přístavu. Vítr úplně ulehl a tlačíme lodě naložené výbavou nejméně 3 km. Někteří se nechávají táhnout auty a vytvářejí docela dlouhé vláčky. Dnes nemusíme brousit, takže do hotelu a spát. Zítra zase do boje…

Pořadí po druhém závodním dnu
Martin Vacula, skupina B, celkově 19. místo
Vladislav Ptašnik, skupina C, celkově 9. místo
Jakub Zobač, skupina C, celkově 12. místo
Libor Vacula, skupina C, celkově 21. místo