Fehmarn Rund 2010

6.-8.8. 2010 Fehmarn Rund 2010

Vladislav Ptašnik
Potřetí na Fehmarnu. Páteční trénink za slunečného počasí spolu s několika místními Tornády slibuje krásný zážitek na sobotní závod. A skutečně, i v sobotu je nádherně, jen slabší nebo střední vítr 2-3 Bft. Na startu se sešlo celkem 83 lodí. V naší kategorii Open pak je zde 39 lodí. Start se nám s Tadeášem povedl perfektně (ne jako loni zde), jsme druhá nebo třetí loď těsně po startu.

Začátek dobrý a vydáváme se na zhruba na 90ti km závod okolo ostrova. Jede se ve směru hodinových ručiček. První úsek je klidná stoupačka, držíme se v první skupině lodí, avšak na ty nejrychlejší postupně ztrácíme. Bohužel, až téměř na konci stoupačky jsme přišli na ten správný trim pro daný vítr. Nevadí, příště budeme chytřejší.

Konečně jsme u první kontrolní brány na severozápadní straně ostrova. Hned za ní jde nahoru genakr a začíná jízda po větru. Loni to byla nejhoší část cesty kvůli zapichování lodi do vln a zběsilému poskakování na vlnách. Letos je to pravý opak. Vlny žádné, voda rovná jako na jezeře. K tomu modrá obloha. Vítr na severní návětrné straně ostrova postupně sílí až do ideálního 3.-4. Bft. Tadeáš v trapézu na trupu vysoko nad vodou, já na trampolíně, upalujeme rychlostí 14 až 16 uzlů, naprosto bez stresu. Sem tam rubneme nějakou halzu, ať nejedeme daleko od ostrova. Oj, přesně kvůli tomuhle jezdíme na katamaranu! Navíc vidíme, že jsme přestali ztrácet na skupinu asi 15 lodí v samotném čele a odpoutali jsme se od velké skupiny lodí za námi. Za zády vidíme hejno pestrobarevných genakrů rozesetých po obzoru.

Pod mostem spojujícím ostrov Fehmarn s pevninou, už na kursu proti větru, konečně doháníme a předjíždíme F18 Capricorn NED 36 s posádkou Kees Wiersema a Gerard Nakker.

Před cílem pak ještě F18 Wildcat Ger 233 s Christophem Bockem a Stephanem Stüvenem. Cílem projíždíme jako šestá loď v neopraveném čase! V naší kategorii Open jsme skončili po započtení ratingu na 8. místě. fotky výsledky