Středa 2.4.2014

Ráno před tréninkem.Ráno se nám Evropanům hrozně těžko vstává. Pořád jsme se nevyrovnali s časovým posunem. Celkem to ale nevadí, tady stejně vše začíná až od 9 hodin. Jsme přece v Asii a není kam spěchat. Po obědě se zvedá slabší termický vítr. Díky modrému nebi a sluníčku. Trénovali jsme asi 3 hodiny, doopravdy jsme se svezli asi 20 minut okolo sedmé večer. Jinak to bylo většinou běhání. Otestoval jsem troje brusle.  

MagazinV polední pauze jsem šel nakoupit do místního obchodu. Plechová reklamní cedule Magazin. Pořadí základních životních potravin na něm uvedených mluví za vše: Vodka, pivo, džusy, ovoce, chleba. Byl jsem pyšný, že jsem se v krámě domluvil. Mluvím rusky po 30 letech, základka a gympl. Rozumím 80 procent, mluvím tak 40 procent. A jde to snadno, mnohem lépe než angličtina nebo němčina.

Večer další brífink. Ukázalo se, že místo, kde nyní jsme, není zrovna příliš vhodné. Termika moc nefunguje, větru tu bývá méně. Vysoké teploty, kterých jsme se báli v Irkutsku, kde bylo 18 stupňů, tady nejsou problém. Zde vyšplhají mnohem níže, maximálně na 10 stupňů. V noci mrzne. Strašná spousta ledu vytváří chladnější mikroklima. Problémem jsou ale trhliny okolo nás. Nedají se přejíždět a trať, kterou máme k dispozici, je příliš malá. Jsme na tak obrovském jezeře a paradoxně nikam nemůžeme. Organizátoři celý den zvažovali alternativy a nakonec rozhodli takto: Asia Cup na příští dva dny se odjede tady, na další regaty se ale přesuneme na staré místo. Je tam mnohem větší ledová plocha a závodit tam budeme na vlastní nebezpečí, bez asistence záchranné služby.

No, uvidíme, co bude zítra.