Neděle, 30. března 2014

Víte kolik DN stěžňů Compotech je v Rusku? Zatím žádný. To se musí změnit. Letos se přidám ke skupině evropských ledních jachtařů, kteří už po několikáté vyráží na Bajkal. Ruská jachtařská asociace tam pořádá tři regaty. Pohár Asie, Rusko DN Open a Bajkal DN Open. Za pomoci sponzorů podporuje asociace také účast evropských závodníků a bude nám hradit část dopravy za naše vybavení.

Letadlo za ruzyňským letištěm rychle nastoupalo a vzápětí přelétáváme nějaké pocukrované kopečky. To jsou Krkonoše! Spouštím Tom Tom navigaci do auta a orientuji se podle ní. Těch 840 km/h vypadá fakt divně, to v autě normálně nemám. Zanedlouho nad Varšavou rozpoznávám vodní plochu Zagrze. Tam jsme přece jeli loni mistrovství Polska. A zanedlouho se vznášíme nad jezerem Semianovka na polsko-běloruské hranici. Tam jsme se taky loni přesunuli z Mazurských jezer při mistrovství Evropy. Zatím dobrý, vypadá to jako exkurze po místech konání DN závodů.

Co to ledatlo pod námi?A co to letadlo vedle nás? Pravda je malinko níže, ale je rychlejší a zanedlouho se naše dráhy zkříží. No snad piloti vědí, co dělají. Týden před odletem jsem v televizi radši přestal sledovat seriály o leteckých nehodách.

Na letišti v Moskvě si musím v kavárně vydobýt vrácení peněz. Inu Rusko. Z Moskvy pokračuji do Irkutska, zpočátku letíme podivně dlouho na sever, jako bychom se museli vyhnout Ukrajině. Nebylo by divu…

 V Irkutsku je čas posunut o 7 hodin dopředu. Po příjezdu do hotelu rychle do postele a zvykat si.

Uvidíme, co bude zítra.