Pátek 11. dubna

Bajkal, vyhllášení Baikal CupuZase slunečný den, vítr tak akorát, 4-5 m/s, občas poleví na 3 m/s. Včera se mi podařilo díky Olegově R 1 epoxidu zalepit držáky nosníku. Loď byla celou noc v našem pokoji. Lepidlo bylo rychleschnoucí, nesmrdělo to, takže i Goddie G 4, můj spolubydlící, to uznal a přežil.

Dnes nemohu použít své brusle hardoxy 400 se středně dlouhou korunou, na kterých tady nejvíc jezdím. Včera při tom karambolu jsem s nimi přejel vanty a jsou dnes nepouužitelné. Beru tedy jiné, s dlouhou korunou. Máme odjet dvě poslední rozjížďky. Večer se ještě vedly debaty o tom, zda je to stále bezpečné. Chlapi našli a vyfotili dost nových děr. Na startu se dokonce jeden závodník nohou lehce probořil do ledu, jak zabíral při rozběhu. Jaro už přichází na Bajkal a nedá se zadržet. Stan Macur však ráno rozhodl, že se pojede.

V prvním závodu dne dojíždím na 12. místě. Vůbec mi to nejede. Měním nastavení a je z toho 11. místo. Nic moc. Stan přidává ještě jednu rozjížďku nad plán. Znovu poladím nastavení, a je to trochu lepší – na horní bójce třetí. Přede mnou na druhém místě – kdo jiný než Jeremy Z 101. Vede Jost G 936. Na toho dnes nemáme. Jeremy na dolní bójce odstupuje ze závodu. Z druhého místa! Jistě by to udržel do konce. Velká škoda. Upadla mu páka řízení, měl štěstí, že vůbec dojel bez karambolu. Včerejší trénink dal našim lodím asi vážně zabrat. Já dojíždím nakonec šestý, dnes mi to nějak nejede. Nejspíš ty brusle… nebo poloha stěžně… nebo co? V ledním jachtingu, jak zpívali Abraxas, stoprocentně platí, že:“Každý den je to jinak…“. Mužem dne je Alex R 15, dneska mu to jezdí náramně. V celkovém pořadí mne tak dnes přeskočí a já končím na celkově pátém místě.

Bajkal, balímeJeště jeden malý trénink, ale i ten předčasně končím, když mi zadní brusle zapadne do jednoho měkkého místa a znovu málem utrhnu nosník. Už to nejde, je to nebezpečné. Končíme právě v nejvyšší čas. Odnášíme věci ke kontejneru a balíme. Led u břehu roztává, musíme najít klády, abychom veškerý materiál dostali na břeh suchou nohou. Šamanka Ludmila, naše hostinská, říká, že do pěti dnů led na Bajkale nebude. Zítra tu už nebudeme ani my. Bajkal je krásný, je zvláštní. Viděl jsem jen malinký kousek. Určitě se jednou vrátím.

No, uvidíme, co bude.

Celkové výsledky Bajkal Cup 2014