Čtvrtek 10. dubna

Bajkal CupVčera začala posední regata zde na Bajkale. Jmenuje Bajkal Cup. Byl krásný den, ale bez větru. Čekali jsme dlouho na ledu, ale nic. Proto jsem ani nic nenapsal, Zato dnes byla situace zcela jiná. Začalo pofukovat již při snídani a na první rozjížďku už jsme měli solidních 6 m/s. Hned v prvním zaďáku dostávám smyk. Na horní bójku jsem dojel jako druhý, vepředu přede mnou je Torsten G 666. Snažím se ho proto dohnat, loď se mi ale smýkne, stačím jen vytočit páku řízení a čekám. Naštěstí to nebyly hodiny. Po třiceti metrech se vrací zadní brusle zpět. Ale tak prudce, že najednou jedu místo na pravobok levobokem. Já v té lodi snad ani nemusím sedět, jede si sama. Samozřejmě jsem pár míst ztratil, než jsem loď znovu rozjel. Nakonec je z toho slušné páté místo. Kontroluji brusli, jestli není zlomená, ale vše v pořádku.

Ve velmi rychlém sledu odjedeme další 4 rozjížďky. Vítr neustále sílí, v poslední rozjížďce je to 8 m/s. Tak to mám rád. Dnes se velice daří Torstenovi G 666. Fakt si tu loď na dnešek vyladil. Drží se neustále na čelních pozicích. Ať dělám, co dělám, podaří se mi ho porazit jen jednou. I tak jsem spokojen, dal jsem 3., 6., 4., 4., a den končím v průběžném pořadí na 4. místě.

Další rozjížďky jsou odloženy na zítra. Závodění dnes uběhlo velice rychle a máme pořád dost času. Proto se domlouváme s Jeremym Z 101, že si ještě zatrénujeme. Vítr nadále zesílil a fouká stabilních 10 m/s. Na hrbolatém ledu je třeba dávat velký pozor. Stavíme s Jeremym provizorní bóje z mé tašky a jeho švýcarské vlaječky. Dáváme pár kol, Jeremy je pomalý na startu. Radím mu trik, jak dobře odstartovat v silném větru. Jeremy je šikovný. Stačí mu říct jen jednou. Trik hned aplikuje a dává mi zabrat. A tak to má být.

Bajkal, opravaPřidávají se k nám ještě Žeňa R 98 a Valentin R 204. Ve čtyřech je to mnohem větší švanda. Jeremy už mě do vedení nepouští, já zase před sebe nepustím ruské chlapíky. Dávám poslední závod, ruce už přece jen bolí. Před horní bójkou, kousek za Jeremym, se najednou moje loď rozpadne. Led je fakt hrbolatý, přesto nějakou dobu trvá, než se hromádka se mnou zastaví. Skoro celou tu dobu mám v hubě boční vant. Naštěstí se mi nic nestalo, jen trochu naražená ruka a odřená pusa od toho vantu. Asi jako když vám někdo dá v hospodě ránu pěstí do rtu. Kluci ke mně hned přijíždějí a pomáhají mi rozebrat hromádku, abych se mohl dostat na břeh. Kromě vytržených plechových držáků nosníku se lodi nic nestalo. Musel jsem vjet do díry nebo měkkého místa. Spojení nosníku s trupem je právě proto velmi slabé, aby se při karambolu loď rozdělila a nedošlo tak ke zničení. Večer tedy oprava a lízání ran. Zítra nás čeká poslední závodní den.

Uvidíme, co nám přinese.