Čtvrtek 3. dubna 2014

Slavnostní zahájení, Asia CupDalší krásný slunný den. I dnes jsem ráno jako omámený a trvá mi hodinu, než se doopravdy proberu. Na zahájení v poledne jsem už ale fit. Nefouká, a tak nikdo s ničím nespěchá. Dělám poslední opravy a výměny vybavení. Ve tři odpoledne se rozfoukalo. Ovšem z úplně opačného směru, než foukalo celý den. Než rozhodčí přestavěli trať, uplynula jedna hodina. Super trénink. Rychlosti nijak závratné, ale tlak do plachty na hrbolatém ledu slušný.

ZahájeníNastupujeme do prvního závodu. Přihlásilo se do něj 29 závodníků. Vítr bohužel nepočkal a slábne. No, co se dá dělat. V menším větru mi to nejde. Start dobrý, obracím jako jeden z prvních. Na horní bójce mezi prvními 6-7 loděmi. Pak ale ztrácím a čelo v závodu mi uniká. Ve druhém kole je to hrůza, předjíždí mě spousta lidí. Ve třetím kole vítr zesiluje. Moje loď citelně zrychluje. Jakmile se dostane nad kritický odpor, je to super. Předjíždím tak 5-7 lodí. S výsledným 9. místem jsem velice spokojen.

Druhý závod odstartován, ale zrušen. První závodník nedojel v časovém limitu. To znamená, že vítr je příliš slabý.  Na řadě je závod Ice Optimistů, my si chvíli počkáme.

A znovu na startu, opakujeme druhý závod. Start velmi dobrý, na laylajně jsem jeden z prvních. Po obratu ale skoro zastavím, nechápu, co se děje. Doteď to jelo. Loď se mi nechce rozjet, jede a zrychluje velice pomalu. Přitom je ale rychlost vyšší, než aby se vyplatilo vystoupit a roztlačit ji. Rvu si vlasy a snažím se, co můžu. Při každém obratu se situace opakuje. Pracně vybudovaná rychlost je pryč a trvá věčnost, než se to rozjede. Na zaďák musím jet třeba 100 m rovnoběžně se startovní čárou, to znamená, že po tu dobu se k cíli nepřiblížím ani o metr. Přední lodě mi ujíždějí. Startovní pole se tak roztáhlo, že vůbec nevím, na které jsem pozici. Občas přesto vystoupím a rozběhnu to. Do cíle dojíždím krokem a jsem rád, že je konec. Pocit z jízdy mám hrozný, nejsem spokojený. U výsledků vidím 8. místo. No to není špatné. Asi se tu trápí víc lidí. Závod pro dnešek končí. Mám spálený krk a tvář. To budou opary zase řádit. Zítra prý bude foukat.

No, uvidíme, co bude zítra.