Sobota 4.dubna 2015

Bajkal 2015, kontejnerKdyž jsem přišel ráno ke kontejneru, byl už otevřený a většina lodí byla venku. Moje ale ne, tak jsem se do toho pustil. Svítilo slunce a byla pěkná zima, byl jsem jenom nalehko, jako do letadla. všechny teplé věci byly totiž ještě někde v báglech v kontejneru. Stačil jsem i dodělat nějaké oprávky, které jsem nestihl před odesláním lodě kontejnerem. Vůbec jsem ji neměl doma, ihned po skončení Mistrovství Evropy v Estonsku jsem ji totiž rovnou odvezl na sever Německa,  odkud jela měsíc na Bajkal.

Led už vůbec nebyl tak hladký, jako byl na fotkách, které nám posílali z Bajkalu před odjezdem. Nedávno se zde na pár dní hodně oteplilo a taky napadl sníh, což je tady vzácný jev. Díky tomu je však led teď hrbolatý a klade celkem odpor.

Bajkal 2015, česká vlajka II.
Jakmile jsme smontovali všechny lodě a trochu je projeli, nastalo slavnostní zahájení. A česká vlajka opět zavlála nad Bajkalem…Hned poté jsme se všichni účastnili tréninkového závodu. Ten mě dost nažhavil, protože jsem dojel za Jostem G 936 na druhém místě. Ale asi jen proto, že to ostatní brali možná moc tréninkově. Po dojetí do cíle jsem si trochu poplakal. Natolik mi promrzly prsty, že když se do nich potom vracela krev, bolelo to tak, až mi vyrazily slzy. Inu Sibiř. Místní závodníci se trochu divili. Bez uzardění jsem jim tvrdil, že na takovou zimu nejsme zvyklí a že u nás v Evropě normálně závodíme v plavkách. A moc jsem nelhal, viz video.

V první ostré rozjížďce jsem nejel špatně, ale bylo to už trochu horší, dojel jsem na 9. místě. Řekl jsem si nevadí, v další rozjížďce to rozbalím. Ve slábnoucím větru jsem ale dojel až na 22. místě. No hrůza. Vítr přestal skoro úplně a jednou jsem i rozbíhal. Ještě že už dnes končíme, trend mých dnešních umístění jasně říkal že bude lepší všechny akcie prodat.

Uvidíme, co bude zítra…