Bajkal 2016, zahajeni ruske mistrovstvi bRáno rozhodčí zahajují další závod, a to otevřené mistrovství Ruska. Až do dvou čekáme na vítr, který nakonec nepřišel. Dnes je mnohem více mraků a tak nefunguje termika. Po ukončení závodního dne jdeme tedy alespoň trénovat a občas se svezeme na nějakém pofuku. Běháme nebo postáváme po jezeře, sem tam si dá někdo v lodi šlofíka.

Bajkal 2016, Oleg slofika bJá jsem si alespoň otestoval brusle, které jsem přebrousil ze 100 na 105 stupňů. Slibuji si od nich, že se budou méně bořit a pojedu více po povrchu. S Jurijem Astaševem R 22 si pro porovnání vyměníme lodě. Ta jeho jede o mnoho líp a snadno ho předjíždím. Debatujeme spolu, proč to asi je a Jurij mi dává několik tipů, co vylepšit.  

Nakonec tlačíme lodě do přístavu asi 3 km. Na ledě je patrná změna, už není tak bílý, sněhová pokrývka se částečně rozpustila a vpila do povrchu ledu a ten je náhle modřejší než dopoledne. Také hladší, i když stále měkký. Jestli v noci bude mráz, tak nás alespoň v poledne může čekat rychlý závod. Večer na brusce ještě dolaďuji brusle podle Jurijových rad.

No, uvidíme, co bude zítra.