Hned po ránu žádný vítr nebyl, tak jsme vytáhli hokejky. I když je led hrbolatý, dá se na něm už bruslit. Uspořádali jsme mezinárodní zápas Česko : Maďarsko za přihlížení mnoha jiných národností. Za Maďarsko nastoupil Petr Hamrák M 53 a jeho syn, který doma hraje závodně hokej. Tady na Bajkale závodí na Ice Optimistu. Za Česko jsem nastoupil já sám. Utkání bylo za stavu 3:3 přerušeno zvedajícím se větrem. Odhodili jsme hokejky, brusle a skočili do jachet a jeli na start.

První rozjížďka byla odstartována do předpovězeného východního větru. Velmi slabého. Po jednom kole byla ale ukončena, byl jsem rád, jel jsem někde v polovině pole.

Jdeme hned na další rozjížďku a ta se ve slabém větru dojela celá. Já jsem se dokodrcal na 16. místě. Touto rozjížďkou bylo ukončeno Mistrovství Ruska.

Za hodinu se vítr otočil o 180 stupňů a stěhovali jsme se na druhou stranu trati. Převládl termický západní vítr o síle 3-4 m/s. Nebylo to moc, ale led je teď o hodně rychlejší než na začátku týdne. Hned po startu bylo jasné, že tentokrát to pojede. Nějak mi nevyšlo první kolo a na dolní bójce jsem byl asi desátý. Ve druhém kole se mi podařilo propracovat na páté místo a silně jsem dotíral na Josta G 936, který nakonec ale dojel přede mnou na 4. místě. O 5 metrů.

Ve druhé rozjížďce vítr ještě trochu zesílil. Hned po startu jsem se držel na třetím místě za Petrem Hamrákem M 53 a Olegem Vasilevem R1. Po prvním obratu proti větru jsem Olega předjel. A tak to zůstalo  celá tři kola až do cíle. Petr Hamrák nám trochu ujel. Ale ne moc. Oleg na mne celou dobu zle dotíral. Později říkal, že zkoušel všechno, ale dohnat mě nemohl. Mě se druhé místo líbilo a těšil jsem se na další rozjížďky. Vítr však zase zeslábnul, a přestože jsem vyměnil plachtu i brusle, dojel jsem v dalších rozjížďkách na 11. a 12. místě, s čímž jsem moc spokojený nebyl.

Nicméně po dnešním dni jsem průběžně na 5. místě Bajkal Cupu. Ovšem – každý den je to jinak.