Bajkal 2016, zahajeni bRáno prvního závodního dne je krásně slunečno. Jsem jak praštěný palicí, nechce se vstát. Časový posun bude ještě nejmíň den působit. Začíná slavnostní zahájení celého Bajkalského týdne ledních jachet. Hned poté jdeme závodit, čeká nás pohár Asie.

Bajkal 2016, pred Asia Cup bLed mizerný, měkký, brusle se do něj boří asi 8 mm. Startuji úplně na levém konci padesátičlenného pole. Po startu vedle mne jede auto a snaží se fotit nebo co. To se u nás nestává. Vítr divoce přeskakuje a točí se, chvílemi uléhá, ale nějak dojíždíme. Mě to nejde a dojíždím na 20. místě. Rozjížďku vyhrál Oleg Vasilev R1, kterému přezdívám „mistr slabého větru“. Jede mu to, když už my všichni stojíme nebo musíme lodě tlačit.

Ve druhé rozjížďce Oleg R 1 vzdává. Musel vystoupit a běžet. To pro něj byl jasný signál, že je závod neregulérní. Já to nepoznal, protože jsem musel tlačit každou chvíli. V posledním kole jsem měl nezaviněnou kolizi s mladíkem Sergejem R 125, který do mne narazil zezadu. No vyčinil jsem mu, holt to mládí. A navíc mi potom ještě vypadla ze šeklu přední kladka otěže, takže jsem to cestou opravoval. Dojel jsem na 28. místě, pravděpodobně poslední z těch, kteří nevzdali. No žádná sláva. Co se dá dělat. Poté nás rozhodčí posílají na břeh. Jdeme dospat deficit.

Výsledky Asia Cup pro prvním dnu

Uvidíme, co bude zítra.