sobota 10. dubna 2015

Bajkal 2015, večer v hospoděHlava dobrá, nebolí, večer jsem pil hodně vody 😉 . Je jasné, že dnes se nebude dlouho závodit. Zbývají tři poslední rozjíždky. Opět slunečný den, něco málo pod nulou a mírný vítr okolo 2-4 m/s. Nastupujeme na startovní čáru. Start dobrý, dojíždím na pátém místě. Můj velký rival zde, Dideric H 467 až na 18. místě. V tomhle závodě mě už nedostane. Taky ho o tom patřičně ujistím, stejně tak by to udělal on, kdyby mohl a pak se tomu oba smějeme.

Do další rozjížďky zkouším nejhlubší plachtu. Zdá se mi, že vítr je teď dost slabý. Ale je to chyba, dojíždím devátý. Dideric osmý. Ale stálo to za pokus, je to další zkušenost.

A je tu poslední závod. Průběžně vede Jost Kolb G 936 těsně před Ronem Sherrym US 44. Ale stále není nic rozhodnuto. Vyhrát mohou oba. Nevím jak Ron, ale Jost to bere smrtelně vážně. Když jsem chtěl něco přeměřit na jeho lodi, dost krutě mě odehnal. Radši jsem ani neprohodil žádný vtípek a šel, bylo vidět, že mu nervy pracují.

Bajkal 2015, vedoucí skupina A pak už start. Ten dobrý, nemůžu si stěžovat. Děkuji tímto hokejovému týmu Hrádek, který mě pomáhá udržet v kondici. Obkroužíme 3 kola, kolem mne se míhají Ron a Jost, nesleduju to přesně, ale asi se dost rubáňují. Vede M 53 a taky do cíle dojede první a tím si pojistí své celkové třetí místo. Jost G 936 do cíle na čtvrté pozici, já pátý a za mnou Ron Sherry US 44. Je jasné, že celkově tedy vítězí Jost Kolb a Ron Sherry je stříbrný. Já končím celkově sedmý a jsem velmi spokojen.

Teď už nás čekají jen samé prozaické věci, sbalit všechno to nádobíčko do kontejneru, který bude za námi do Evropy putovat mnoho týdnů. Vůbec se mi nechce zpátky na břeh, je tak nádherný den, chtělo by se zalehnout do jachty, dotáhnout otěž a zamířit do té dálky na obzoru…

Bajkal je nádherné místo. Snad se ještě někdy shledáme.

výsledky Ruského poháru

Uvidíme, co bude…