pátek 10. dubna 2015

Kde je asi Diderick ?Počasí od rána zase nádherné. Sluníčko a tvrdý led, který ani odpoledne nezměknul. Větru malinko více než včera, takže se celý den závodilo. Hned v první rozjížďce jsem neodstartoval nejlépe, ale z našeho levého křídla jsem se dostal na druhé místo. Přede mnou Sergej Pulkov R 5. Když poprvé přijíždíme na horní bójku, jsme tam sami. Druhému křídlu vítr krutě nevyšel. A tak to zůstává dvě a půl kola. Kroužíme okolo bójek, Sergej R 5 první, já druhý a za námi smečka čtyř opravdových ohařů, která se neustále přibližuje. Je to Jost G 936, Ron Sherry US 44, Peter Hamrák M 53 a Jurij R 22. Dostali mě v třetím kole na horní bóji, trochu jsem jim pomohl příliš brzkým obratem a zajel jsem do větrné díry. Do cíle na zaďák doháněli dramaticky i Sergeje R 5, ten to ale zvládnul a udržel se na prvním místě. Já dojel šestý. Byl jsem spokojený.

Bajkal 2015, 4. místo bHned v další rozjížďce jsem dal čtvrté místo, asi jak jsem byl rozhicovaný z předchozího závodu. Našel jsem správný trim, správné brusle a nic jsem moc neměnil. Náš trenér Martin Vacula by se divil. V dalších třech závodech jsem byl 3x za sebou na sedmém místě a v poslední rozjížďce čtvrtý. Super závodní den, velmi dlouhý, za nádherného počasí na nádherném místě.

Průběžné pořadí se po druhém závodním dni Ruského poháru malinko změnilo, na prvním místě Ron Sherry US 44, druhý Jost Kolb G 936 a třetí Peter Hamrák M 53. Ron a Jost svádějí velice vyrovnané souboje, dělí je od sebe pouze jediný bod. Já jsem průběžně na sedmém místě.

Večer jsem byl strašně unavený a měl hrozný hlad. Hospodyně Galina se divila, když jsem dojedl druhou večeři. Musel jsem dát pořádný základ, protože chystám pomstu ruským jachtařům za tu nedávnou vodkovou smršť. Mám připravené dvě Becherovky, „nu pagadi zajac…!“