28.-30.9.2012 Catamaran Open Jestřábí II.

Když se někdy loni v zimě určil termín pro tento závod, pomyslel jsem si: „Je to později než jindy, žádné babí léto, bude vítr!“. Ale nevyšlo to. V pátek a v sobotu jsme zůstali na břehu. Dvojnásobná škoda, protože třídě Tornádo se podařilo na start přilákat 14 lodí včetně dvou z Rakouska, jedné z Polska a dvou z Německa! V kategorii Open nastoupilo 10 posádek. I když tentokrát závodily obě třídy každá zvlášť, šlo o celkový počet 21 lodí. Katamarány v Čechách vzkvétají, o tom není pochyb.

Přestože hlavní rozhodčí čekal v sobotu s ukončením závodu až téměř do šera, nepodařilo se odjet žádnou roujížďku. Vítr přišel až za soumraku. Foukalo necelou hodinu, zato okolo 6-8m/s. Posádky dvou Tornád a obou Predátořů nezaváhaly a vyrazily na trénink. Návrat téměř za tmy, ale stálo to za to. Pro novou posádku Ondřej Uher jun. a Vojta Kordovský na Predatoru CZE 013 s křídlovým stěžněm to byl asi dost dobrý zážitek, v takovém větru byli poprvé. Jednou velice blízko převrácení, které dnes ještě ustáli. Inu, snad jindy… 

Poslední den regaty nám konečně přinesl i závodění. Jelo se ve slabším větru, ale šlo to. Třídě Tornádo se povedlo odjet 4 rozjížďky, ve třídě Open se pak podařily 3. Na Predátoru CZE 007 jsem závodil s Vojtou Houskou, který jen potvrdil příliv mladých jachtařů do této atraktivní kategorie. Sváděli jsme velice zajímavé souboje s druhým Predátorem CZE 013 již výše zmíněné posádky. Ani v jedné rozjížďce jsme v prvním kole nebyli na návětrné bóji první. Vždy až za nimi. Naštěstí jsme vše stačili korigovat jízdou po větru. Dnes to ještě šlo, ale příště už může být vše jinak. Naše souboje s uspokojením sledoval i David Křížek. Na moji stížnost, jak ti mladí dneska vůbec neberou žádné ohledy na starší generaci… odpověděl ze svého Tornáda: „No to je jenom dobře“, zatímco jsme se hnali okolo něj pronásledování druhým Predátorem.

 

 

Výsledky Catamaran Open Jestřábí II 2012
Fotogalerie

Zpráva Davida Křížka ze závodu Tornád
Výsledky MČR Tornád